One potrzebują Twojej miłości i wsparcia! Docenią każdy Twój dobry gest i będą Ci wdzięczne za każde uczucie jakim je obdarzysz!

O schronisku


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach
Jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Przemyśla

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Przemyśla.
W naszym schronisku mamy obecnie pod opieką ponad 200 zwierząt.
 

Pełna miska, w miarę przestronny boks, codzienna możliwość wybiegania się po sektorze czy weekendowego spaceru z którymś z wolontariuszy to zdecydowanie za mało dla tych wrażliwych istot. Codziennie spogląda na nas dwieście par tęsknych oczu zwierząt, w większości pamiętających, że jeszcze niedawno miały dom i opiekuna, stanowiły część jakiejś rodziny, ktoś zapewniał im towarzystwo, głaskał, bawił się, wyprowadzał na spacery, po prostu był. Wiele z tych oczu jest też smutnych i przerażonych ponieważ nigdy dobrego domu nie miały. Trafiły do nas wygłodzone, skatowane, chore, odebrane ludziom, którzy w swym okrucieństwie i bezmyślności wypaczyli definicję istoty rozumnej i mimo milionów lat ewolucji i tysięcy lat rozwoju cywilizacji udowadniają jak zdegenerowanym i niedoskonałym jesteśmy gatunkiem.
 
Bez względu na to czy te zwierzaki rzeczywiście do tej pory zaznały ciepła i miłości czy ktoś się nad nimi znęcał, każde z nich zostało skrzywdzone przez człowieka, który porzucił je jak niepotrzebną rzecz. Naszą misją jest nie tylko zapewnienie jak najlepszych warunków pobytu zwierząt w schronisku ale również poszukiwanie dla nich nowego domu.
 
Niekiedy trafiające do nas psy i koty są ofiarami wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką po mieście czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Dla tych, które potrzebują fachowej pomocy weterynaryjnej, znajdujemy ją w kilku przemyskich lecznicach, gdzie nasze psy i koty są leczone, sterylizowane, szczepione, odrobaczane i odpchlane. Zwierzęta po zabiegach trafiają do schroniskowej izolatki mieszczącej się w budynku, natomiast nowo przyjęte zamieszkują w boksach kwarantanny, gdzie przez kolejne 14 dni oczekują na swoich poprzednich właścicieli. Każdy z naszych psów ma swoją budę w boksach skąd mają dostęp do ogrodzonych wybiegów. Koty natomiast zamieszkują budynek, w którym mają możliwość całodobowego korzystania z kociego wybiegu.
 
Pomagają nam osoby prywatne, fundacje, stowarzyszenia oraz inne instytucje – ludzie, którzy nie są obojętni na los bezdomnych zwierząt. Dzięki nim wielu naszych podopiecznych znalazło wspaniałe domy, a dla tych, którzy mieszkają w schronisku, pojawiła się na powyższe większa szansa.
 
My, pracownicy schroniska, wciąż pozostajemy pełni nadziei, że nadejdzie czas, gdy los cierpiących zwierząt przestanie być postrzegany przez społeczeństwo z obojętnością, a wśród nas pojawiać się będzie coraz więcej ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i skorych do niesienia pomocy naszym mniejszym braciom.
 
Schroniskowym podopiecznym pomoc okazywać można na różne sposoby. Poczynając od zapewnienia domu, przez wolontariat, do pomocy finansowej oraz rzeczowej. W schronisku zawsze bardzo przydatne będą takie rzeczy jak:
 
– pożywienie (karma sucha i mokra dla psów i kotów),
– środki opatrunkowe i dezynfekcyjne,
– środki na odrobaczenie, środki przeciwpchelne,
– witaminy dla psów i kotów,
– wyposażenie dla zwierząt, np. smycze, obroże, szelki, drapaki, kuwety, żwirek dla kotów
– koce, ręczniki (ale nie pościel, gąbki, rzeczy, które zwierzęta drą na kawałki),
– budy,
– środki i narzędzia do utrzymania czystości,
– materiały budowlane (blacha, siatka, cement, żwir, lakiery, gwoździe, deski etc.)
 
37-712 Orzechowce 3
tel. 16 672 07 07  (najlepiej dzwonić do godziny 15.00)
e-mail: schr.orzechowce@gazeta.pl
 
Chcecie pomóc naszym zwierzakom?
Prosimy o wpłaty na nasze konto:
 
 
Getin Noble Bank
Nr konta : 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001
 
Wpłaty zagraniczne (Donations from other countries):
 
Kod BIC (SWIFT) GBGCPLPK
IBAN: PL 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001

 

Uchwała Nr 108/2008 z dnia 29 maja 2008 r.w sprawie utworzenia jednostki budżetowej "Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt".

 

Statut Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

 

Regulamin wydawania zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

 

Regulamin wolontariatu i instrukcja pracy dla wolontariuszy

 

Kodeks etyczny pracownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

 

Regulamin Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.